Prečítaj si pár informácii O Mne

Ako to celé začalo?

„Svoje prvé básne som začala písať už na základnej škole. Prostredníctvom nich som spoznávala lepšie samú seba a snažila som sa porozumieť svojim vnútorným pocitom.

Čo je môj cieľ?

Myslím, že by sa každý jeden z vás vedel nájsť v mojich veršoch. A to je vlastne aj môj cieľ. Pomôcť ľuďom mojou vlastnou tvorbou, pretože viem, že nájsť sa v tomto svete plnom rašeliny odumretých sŕdc je náročné. Chcem, aby si aj Ty vedel, že existuje na svete človek, ktorý má podobné pocity ako Ty, dokonca možno totožné.

Básne, ktoré som napísala sú mojou vlastnou tvorbou a odrazom mojich pocitov a reakcií na okolitý svet. Sú ako zrkadlo. Odrážajú tvrdú realitu, pestrofarebné sny a zážitky, ale aj najtmavšie úseky života. Verím, že nájdeš v nich práve ten svoj úlomok duše, tú svoju črepinku alebo príbeh, ktorý možno nevieš popísať slovami, ale vieš ho precítiť na úrovni tónov Tvojho srdca. A to je vlastne aj moje veľké želanie. Aby si sa našiel v mojom malom svete, ktorý Ti predkladám v podobe knihy.

… a ešte niečo naviac …

Teším sa, ak môžem povedať obyčajnú vetu inak – pomocou krásneho jazyka poézie.

Kto som?

Som absolventkou obchodnej akadémia a od kedy som sa naučila abecedu, čítam fantasy literatúru, píšem svoje vlastné príbehy a básne. Na základnej škole som začala chodiť na rétorické a recitačné súťaže, kde som žala úspechy. Aj na strednej škole som pokračovala a aktívne sa zapájala do týchto súťaží. Do súťaží som posielala svoju vlastnú lyrickú a aj prozaickú tvorbu. Mojím najväčším úspechom v oblasti prózy bola výhra 3. miesta na celoslovenskej súťaži „Práva detí očami detí“, ktorá bola pod záštitou prezidenta SR.

Keď píšem, som sama sebou ponorená do poslednej kvapky mojej vlastnej bytosti. Okrem písania rada pečiem koláčiky, uprednostňujem beh v lese a rada pomáham ľuďom.“

 

Betka Gajarská – autorka knihy Úlomky duše.